Marcel w domu Ericha

Jutro choćby i potop, ale dziś był dobry dzień na pisanie, a w takie dni nie liczy się nic.

Neil Gaiman

Olsztyn podarował mi tego lata wiele dobrych dni na pisanie. Dlatego też chciałbym podzielić się efektami pracy z tymi, którzy byliby skłonni mnie wysłuchać. W ten piątek, w renomowanym Domu Mendelsohna nazwanym tak na cześć architekta Ericha Mendelsohna, razem z tłumaczką Barbarą Sapałą przedstawimy w języki polskim, niemieckim i angielskim wybrane teksty z mojego bloga, fragmenty z moich książek, a także zupełnie nowy tekst poświęcony Olsztynowi i Warmii.
W trakcie spotkania porozmawiamy też z Robertem Lesińskim z Polskiego Radia Olsztyn o pisaniu, a także o moim spojrzeniu na Olsztyn i o tym, jakie doświadczenia przyniosło mi stypendium pisarza miejskiego. Każdy będzie mile widzianym gościem. Wstęp jest wolny. Organizatorem spotkania autorskiego jest Fundacja Borussia we współpracy z Miastem Olsztynem i Niemieckim Forum Kultury Europy Wschodniej.

  • godz. 15.30: Uroczyste otwarcie i powitanie przez Prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza oraz Prezes Fundacji Borussia, Kornelię Kurowską
  • godz. 16.00: Czytanie fragmentów tekstów w interpretacji Barbary Sapały i Marcela Kruegera
  • godz. 16.30: Dyskusja z udziałem Barbary Sapały i Marcela Kruegera. Prowadzenie: Robert Lesiński. Runda pytań
  • godz. 17.30: Zakończenie spotkania

Dom Mendelsohna
ul. Zyndrama z Maszkowic 2, 10-133 Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *